Zajímá se o Tebe

4. 9. 2007 12:56
Rubrika: Life in God | Štítky: cejsk , Hospodin , proti proudu , víra , život

Na počátku stvořil Bůh nabe a zemi. Země byla pustá a prázdná a nad propastnou tůní byla tma. Ale nad vodami vznášel se Duch Boží.... I řekl Bůh: "Učiňme člověka, aby byl naším obrazem....


I řekl Hospodin Bůh: "Není dobré, aby člověk byl sám."
 
Školní rok se pomalu rozbíhá. Zase se vracíme do těch zaběhnutých kolejí. Ráno brzy vstávat. Cesta přecpaným autobusem do školy. Půl dne ve školní lavici. Oběd ve školní jídelně, odpolední vyučování. Nálož úkolů, každý den písemky. To aby se člověk stále jen učil.

Je to ale taky čas s přáteli. Možná si je celé prázdniny neviděl. Po dlouhé době se zase potkáváte a budete spolu v jedné místnosti každý den skoro deset měsíců. Budete se spolu smát, dělat blbosti, popichovat učitele. Taky si občas polezete na nervy, chytnete se. Zajdete někam posedět, pokecat. Budete spolu a tak to půjde stále dokola.

Škola, leze nám na nervy, nechce se nám tam chodit, ale přesto někde uvnitř víme, že bez ní by to nebylo ono. Vždyť kde jsme se více nasmáli, kde jsme poznali více přátel, kde jsme zažili ty nejlepší dny??? Tohohle přeju každému pořádný kopec. Moře dnů s kamarády, ať ze školy, nebo odkudkoliv. Moře dnů plných radosti. Prostě životní pohodu bez problému.

Přesto tě taky někdy chytne co? Den kdy prostě slunce, jako by pro tebe nesvítí. Všechno je šedivé, nemáš náladu se usmívat na svět okolo sebe. Můžeš být přitom mezi přáteli, ale vevnitř si osamocen. Čas ti utíká a ty nechápeš. Prostě se něco stalo. To je jasný, člověk se nemůže jen smát, prostě něco bolí a ty nevíš kam...

Není to tak dlouho co mi jedna kamarádka napsala, že jeden její velmi dobrý přítel umřel. Mladý člověk s leukemií. Najednou odešel. Mohl jsem to být já, nebo ty. Jí v tu chvíli prostě asi nebylo do smíchu, měla ho totiž moc ráda a najednou už nemůže slyšet jeho slova, cítit dotyk jeho ruky...
Na koncertě, který byl tomuto chlapci věnovám moji přátelé zpívali píseň jejíž slova jsou: "To že láska je všechno, je všechno co o lásce víme."
My lidé toho tak málo víme a když si uvědomíme, že na to co nás potkalo nestačíme, tak jsme z toho smutní, věšíme hlavu a nevíme co dál... Cítíme se být sami na tomhle světě. Myslíme, že nás nikdo nechápe.
Podobně se možná cítíme, když se nám něco nepovede. Něco pokazíme, někomu ublížíme, řekneme něco ošklivého a pak si to uvědomíme. Máme pocit, že se nemůžem podívat do očí vůbec nikomu.
Taky možná ublížil někdo nám, něco o nás řekl. Udělal si fakt blbou srandu a ono se mě to dotklo a jemu je to jednu. Povedl se přece dobrej vtip. Dobrej, jo ale jak pro koho...

Ono v tom našem životě a obzvlášť v životě mladého člověka, přichází hodně situací kdy nevíme kam se dál dát. Kdy se úsměv ztratí, protože něco není v pořádku. Jsme zraněni. Jsme bezmocní...

Na zúplném začátku Bible se píše o tom jak Bůh stvořil všechno dobré a jak lidem bylo fajn. Dál se tam taky píše o tom jak ti lidé, kteří měli úplně všechno, nic jim nechybělo, tak se na tu Boží dobrotu vykašlali. Taky se k sobě chovali dost ošklivě, dokonce se zabíjeli. Něco pokazili, někdo ublížil, jinému bylo ublíženo. Už jim asi nebylo tak fajn, jako na začátku.
No, pěkně se chovali. Já bych se na ně vykašlal.

Četl jsem to dál. Bůh se k nim neotočil zády. Oni všechno to krásný co jim dal pošlapali a zničili. Neměli o to zájem. Zapoměli, že důvod proč jsou, žijí je - LÁSKA. Bůh na to však nezapoměl. Natáhl svou ruku a dotkl se jich a nabídl jim, že se ho můžou znovu chytit. Ti lidé už neměli vůbec chuť žít, natož možná ještě žít s nějakým Bohem. A on přichází a dělá něco nepochopitelné. Říká, jsem zde pro tebe. Pojď se mnou.   
A to neudělal Bůh jen na začátku a jen jednou. On to dělá stále, každý den se sklání k nám lidem a nabízí nám svou pomoc, svou lásku.

Možná stále koukáme k nebi čekáme odkud teda ta pomoc přiletí, ale on stojí vedle mě. Chodí se mnou ulicemi města, sedí se mnou v lavici ve škole, jezdí se mnou autobusem, surfuje se mnou po internetu. Bůh není někde předaleko a převysoko. On stojí blízko, aby ve chvíli kdy padneš, tě mohl zvednout zpět na nohy.

Bůh se o tebe zajímá.

 
 
Zobrazeno 2026×

Komentáře

Pavel Husák (yetti)

Nádherný článek. Jj, Bůh je se mnou právě i v Tobě, autore tohoto článku. Díky moc.

Ki-ki

Úžasný článek, hrozně moc mě povzbudil!

Zobrazit 2 komentáře »

Pro přidání komentáře se musíš přihlásit nebo registrovat na signály.cz.

Autor blogu Grafická šablona Monika Voňková